SYNOT spustil své stroje v Řecku!
První videoloterní terminály skupiny SYNOT jsou v provozu v Řecku. Tato země totiž po letech prohibice, která způsobila rozmach nelegálního hazardu, opět povoluje legální provoz. SYNOT uspěl ve vypsaném tendru, do kterého se zapojovali dodavatelé z celého světa, jako jediný evropský kontinentální dodavatel.
„Prozatím se jedná o pilotní provoz naší techniky ve čtyřech hernách. Přibližně po třech týdnech dojde k vyhodnocení efektivity projektu a následně se pak budou stroje rozšiřovat do dalších provozů. Celkem se bude jednat o stovky provozoven, v nichž budou umístěny přibližně 2 tisíce našich strojů,“ uvedl Roland Andrýsek, obchodní ředitel skupiny SYNOT s tím, že Řecko má v plánu otevřít v horizontu následujících 15 měsíců stovky dalších heren.
Smlouvu na dodávku strojů SYNOT uzavřel se společností OPAP, která má v této zemi na provoz loterií monopol, již v roce 2015. Realizace projektu se však zpozdila kvůli nedořešené legislativě.
V Řecku dosud platila v oblasti provozu loterií prohibice, kterou zákonodárci schválili již před lety. Zemi však zaplavilo na 150 000 nelegálních automatů a stovky černých heren. Stát se proto rozhodl tento segment podnikání opět zlegalizovat a dát mu jasná pravidla.
Skupina SYNOT v Řecku plánuje stejně, jako v dalších zemích, ve kterých podniká, investice i v jiných oblastech. Jde především o IT technologie, telekomunikační služby, podporu sportu a cestovního ruchu a podobně.
O skupině SYNOT:
Skupina SYNOT dnes dává práci přibližně třem tisícům osobám. Působí téměř na všech kontinentech, a to přibližně ve dvaceti zemích světa. Své obchodní aktivity má v Evropě, Africe, Americe, Austrálii a nejnověji také v Asii. Kromě loterního průmyslu a dodávky špičkových IT technologií, softwarových řešení a herních zařízení se věnuje také investicím v oblasti cestovního ruchu a sportu, podpory startupových projektů, mediálním aktivitám a dalším podnikatelským odvětvím. Její roční obrat činí přibližně 16 miliard korun.